Wielka Sobota z rugby

Rugbiści Orkana Sochaczew wygrali w drugim ligowym meczu ze Skrą Warszawa 28:10. Spotkanie rozegrano w Wielką Sobotę na stadionie przy ul. Warszawskiej. W ten szczególny dzień oprócz sportowej rywalizacji nie zabrakło również świątecznych akcentów. Po meczu zawodniczy zasiedli do Wielkanocnego stołu.

Orkan - Skra1
Derby Mazowsza rozpoczęły się niepomyślnie dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie zgubili piłkę, po czym Skra wyprowadziła groźny kontratak zakończony zdobyczą punktową. Kilka minut później, po aucie, rywale uformowali maula, którym wepchnęli się na pole punktowe, podwyższając prowadzenie na 10:0. Orkan musiał odrabiać straty. Udało się tego dokonać w siedem minut. Punkty położyli Adrian Niemiec, a później Marcin Krześniak. Skuteczne podwyższenia kopał Tomasz Gasik i po słabym początku spotkania w 20. minucie Orkan wyszedł na prowadzenie 14:10. Wynik ten utrzymał się do przerwy.

W drugiej części gry goście starali się grać młynem. Nie udało im się jednak wypracować przewagi. Atakujący Skry, skutecznie powalani szarżami, nie mogli przedrzeć się przez sochaczewską obronę. Pięć minut po wznowieniu gry szansę na zdobycie punktów miał Tomasz Gasik. Wykonywana przez niego próba z rzutu karnego (z połowy boiska, pod wiatr) trafiła jednak w lewy słupek bramki. Reprezentant Polski skutecznie za to podwyższał. Czterokrotnie dawał swojej drużynie dodatkowe dwa oczka. W drugiej połowie był bezbłędny po przyłożeniach Wojciecha Krześniaka. W drugiej połowie przewaga Orkana była już niepodważalna. Sochaczewianie ostatecznie wygrali spotkanie 28:10, a cztery przyłożenia dały im piąty, bonusowy punkt w ligowej tabeli, umacniając się na jej szczycie.

Spotkaniu przyglądał się z trybun trener kadry narodowej rugby Blikkies Groenewald.

- Oglądając dzisiejszy mecz widzę, że zawodnicy Orkana mają ogromny potencjał. Kilku z nich chciałbym zobaczyć jeszcze w tym roku w kadrze, aby mogli się rozwijać i rywalizować na poziomie międzynarodowym Mankamentem waszej drużyny wciąż pozostaje przygotowanie fizyczne zawodników. Rozmawiałem na ten temat z trenerem Maciejem Misiakiem. Ma on pomysł, aby rozwiązać ten problem. Nie mówmy dzisiaj jednak o problemach, bo zwycięzcy ich nie mają. To przegrani zazwyczaj szukają wymówek i się nich tłumaczą – skomentował Blikkies Groenewald.

Na Wielkanoc klub Orkana Sochaczew przygotował dla swoich sympatyków specjalne prezenty. W przerwie spotkania wśród kibiców rozlosowano cenne nagrody: vouchery do pizzerii Vesuvio i lokalu „Bez Ogródek”, piłkę do rugby firmy Gonga, koszulki i wejściówki do siłowni Cross Park. „Zajączek Wielkanocny” przyniósł również dwa bilety na mecz Polska-Szwajcaria, który został rozegrany w sobotę 22 kwietnia na stadionie warszawskiej Polonii przy ul. Konwiktorskiej.

Po meczu rugbiści zasiedli do wielkanocnej „trzeciej połowy”. Na stole nie zabrakło m.in. jajek i świątecznego żurku, przygotowanego przez stowarzyszenie weteranów Orkana. Każdy mógł go skosztować i jednocześnie wspomóc młodych adeptów rugby, dorzucając cegiełkę do puszki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie obozu szkoleniowego, na który pojadą młodzi zawodnicy klubu.

Kolejny mecz w I lidze rugby Orkan zagra w ostatni weekend kwietnia na wyjeździe. Sochaczewianie udadzą się do stolicy Wielkopolski, aby zmierzyć się a tamtejszą Posnanią.

RC Orkan Sochaczew – Skra Warszawa 28:10 (14:10)
punkty: Wojciech Krześniak 10, Tomasz Gasik 8, Adrian Niemiec 5, Marcin Krześniak 5
Skład Orkana: Kamil Kościelewski, Łukasz Syperek, Michał Gadomski (68′ Daniel Wiktorowski), Mateusz Popiołek, Daniel Niemyjski (47′ Kamil Palasik), Jakub Budnik, Piotr Wawrzyńczak, Kamil Dudkowski (62′ Paweł Pietrzyk), Piotr Czarnecki (68′ Tomasz Szymański), Konrad Pietrzyk (71′ Krzysztof Piłowski), Wojciech Krześniak (76′ Marcin Olszewski), Tomasz Gasik, Adrian Niemiec, Bartłomiej Sadowski, Marcin Krześniak.

Możliwość komentowania jest wyłączona.