Kobiety z jajem

W sobotę 6 maja Sochaczew gościł Reprezentację Polski Seniorek w Rugby 7, która zagrała w towarzyskim turnieju z kadrą narodową Izraela i międzynarodowym zespołem Tabusoro Angels.
rugbistki1
W ramach turnieju, w początkowej fazie, cztery zespoły zagrały systemem każdy z każdym, w pełnym wymiarze czasu olimpijskiej odmiany rugby, czyli 2 x 7 minut. Dwie drużyny reprezentacji Polski zmierzyły się z kadrą narodową Izraela oraz międzynarodową drużyną Tabusoro Angels, w skład której wchodzą zawodniczki m.in. z Norwegii, Danii, Meksyku, Niemiec. Szkoda tylko, że zawody odbywały się praktycznie przy pustych trybunach.

- Turniej rozgrywamy jest w ramach zgrupowania kadry narodowej kobiet w Hotelu Ossa. Przechodzi ona cykl przygotowań do mistrzostw Europy. To doskonała okazja by sprawdzić swoje umiejętności, przygotowanie i ćwiczyć zgranie zespołu. – powiedział trener żeńskiej kadry rugby, Janusz Urbanowicz.

Na stadionie przy ul. Warszawskiej bezkonkurencyjny był pierwszy zespół Polski, który w fazie zasadniczej turnieju wygrał wszystkie mecze. Dobrą formę rugbistki potwierdziły szczególnie w finale, pokonując zespół z Izraela 47:0.
rugbistki2
Wyniki
Tabusoro Angels – Polska II 7:7
Polska I – Izrael 17:12
Tabusoro Angels – Polska I 0:37
Izrael – Tabusoro Angels 17:12
Polska I – Polska II 33:0
Polska II – Izrael 12:17
mecz o III miejsce
Polska II – Tabusoro Angels 29:14
finał
Polska I – Izrael 47:0

Możliwość komentowania jest wyłączona.