Złoto dla kadetów i juniorów Orkana

Orkan Sochaczew kolejny raz udowodnił, że jest klubem, który szkoli najlepszą rugbową młodzież w naszym kraju. Sochaczewskie drużyny w olimpijskiej odmianie rugby zdobyli dwa mistrzowskie tytuły. Złote medale w finałach mistrzostw Polski wywalczyli juniorzy i kadeci RCO.

Juniorzy
Finał mistrzostw Polski juniorów w rugby 7 rozegrany został w sobotę 17 czerwca w Lublinie. Orkan, choć nie był stawiany w roli faworyta, obronił tytuł mistrzowski sprzed roku. Mecze fazy eliminacyjnej sochaczewianie zagrali poprawnie i wygrali wszystkie trzy pojedynki. W walce o medale nie mieli już sobie równych i gromili rywali do zera.
- Był to najlepszy turniej „siódemek” w naszym wykonaniu w tym sezonie – mówi trener drużyny juniorów RCO, Jakub Seklecki. – Pierwsze dwa zwycięstwa w grupie z teoretycznie słabszymi zespołami przyszły po walce, graliśmy w nich „brzydko” ale skutecznie. Rozkręcaliśmy się z meczu na mecz. Im przeciwnik był lepszy tym lepiej wyglądała gra z naszej strony. Półfinał i finał to koncertowa gra szczególnie w defensywie. Byliśmy drużyną, która najlepiej zniosła trudy turnieju i zasłużenie zdobyliśmy trzeci raz z rzędu Mistrzostwo Polski Rugby 7 do w tej kategorii wiekowej – komentuje Jakub Seklecki.
Kolejnego dnia, w niedzielę 18 czerwca Orkan zdobył kolejne złoto w „siódemkach”. Zawodnicy Macieja Misiak wygrali finałowy turniej mistrzostw Polski kadetów, rozegrany w Krakowie.
Pierwszy mecz z Lechia Gdańsk zakończył się wysoką wygraną Orkana. Sochaczewianie mieli przewagę od pierwszej do ostatniej minuty. Kolejny pojedynek z Legią Warszawa był pełen nerwów. Pierwsze przyłożenie sochaczewian wprowadziło rozprężenie w naszej ekipie i niestety zakończyło się to dwoma żółtymi kartkami. W grze pięciu na siedmiu rywale zdołali wyrównać. W drugiej połowie Orkan pokazuje jednak swoją silę. Sebastian Misiak, po 50 metrowym rajdzie przykłada między słupy. Sochaczewianie porządkują swoje szyki i ostatecznie pewnie wygrywają. W trzecim spotkaniu ekipa z Siedlec tylko na początku stawiała opór, świetnie grającej ręką, drużynie Orkana. Mecz zakończył się kolejnym pewnym zwycięstwem naszej drużyny.
W finale Orkan spotkał się z faworytem turnieju, gospodarzem zawodów, Juvenią Kraków. Przebieg tego spotkania komentuje trener kadetów RCO, Maciej Misiak.
- Wyszliśmy na mecz bardzo zmotywowani i skoncentrowani. Nasze zagrania były przemyślane i dokładne, a obrona agresywna i uważna. Już w 2. minucie Orkan pokazuje, kto tu musi być mistrzem. Akcja zagrana przez parę Sebastian Kitliński – Michał Szwarc to prawdziwy majstersztyk. Kończy się efektownym przecięciem obrony i ponad 80 metrowym rajdem w słupy Michała Szwarca. Do przerwy prowadzimy 7 do 0 – mówi Maciej Misiak.
- W drugiej odsłonie zaczynamy niefortunnie. Kitliński dostaje żółtą kartką za atak w powietrzu i gramy prze dwie minuty w osłabieniu. W tym czasie rywale niestety zdobywają przyłożenie. Po powrocie Sebastiana wracamy do gry. Kolejna szeroko grana akcja przynosi skutek w postaci efektownego przyłożenia Kacpra Getki, na minutę przed końcem meczu. Ostatnie sekundy gra toczy się w środku pola w oczekiwaniu na gwizdek sędziego. Ten w końcu rozbrzmiewa i kończy mecz. Orkan szósty raz zdobywa tytuł Mistrza Polski kadetów – komentuje trener Maciej Misiak.
Kadeci
Wyniki finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów
eliminacje
Orkan – Posnania 24:7
punkty: Mechecki 9, Adamczyk 5, Woźniak 5, Litwińczuk 5
Orkan – Arka 40:14
punkty: Mechecki 16, Litwińczuk 5, Woźniak 5, Nowakowski 5, Książek 5, Adamczyk 5
Orkan – Budowlani Łódź 33:12
punkty: Tarmanowski 15, Litwińczuk 7, Pętlak 6, Król 5
półfinał
Orkan – Juvenia 19:0
punkty: Mechecki 9, Woźniak 5, Tarmanowski 5
finał:
Orkan – Budowlani Łódź 28:0
punkty: Mechecki 13, Woźniak 10, Tarmanowski 5
Skład juniorów Orkana: Krystian Mechecki (najlepszy zawodnik turnieju), Jan Król, Maksymilian Tarmanowski, Daniel Woźniak, Krystian Olejek, Adam Litwińczuk, Mauro Kevin Lazzarii, Patryk Dąbrowski, Adrian Pętlak, Patryk Książek, Jakub Nowakowski, Marcin Adamczyk.

Wyniki finałowego turnieju mistrzostw Polski kadetów
Eliminacje
Orkan – Lechia 38:0 (24:0)
punkty: Kocimski 18, Szymerski 5, Kitliński 5, Szwarc 5, Mroziński 5.
Orkan – Legia 17:5 (12:5)
punkty: Misiak 5, Getka 5, Szymerski 5, Kocimski 2
Orkan – Pogoń 22:5 (17:0)
punkty: Struss 7, Dobijański 5, Szwarc 5, Kocimski 5.
finał
punkty: Orkan – Juvenia Kraków 14:7 (7:0)
Szwarc M. 5, Getka 5, Kocimski 4.
Skład kadetów Orkana: Sebastian Misiak, Jan Mroziński, Dawid Szymerski, Kacper Getka, Michał Szwarc, Igor Kocimski, Przemysław Dobijański, Sebastian Kitlinski, Łukasz Łukaszyk, Cristian Bregu, Ksawery Struss, Mateusz Sobański, Adam Szwarc, Mateusz Panek, Wojciech Kryś, Kamil Zieliński.

Możliwość komentowania jest wyłączona.